Deze nieuwe biografie over prins Charles doet in Engeland een boel stof opwaaien

Sally Bedell doet een behoorlijk boek open over Charles en Diana.

Boek van de week

Prince Charles: The Passions and Paradoxes of an Improbable Life

Advies van

Bazaars Tara Vierbergen

Dikke pil of easy does it

624 Pagina's... Weet je wel meteen álles wat je moet weten.

Materie

'From the New York Times bestselling author of Elizabeth the Queen comes the first major biography of Prince Charles in more than twenty years—perfect for fans of The Crown,' staat geschreven op amazon.com. Slimme zet dat 'perfect for fans of The Crown', want dat zijn er nogal niet wat. Ook slim: weer 'ns een biografie over Charles, in plaats van over Diana, en ook nog 'ns een biografie die een boel smeuïge details en nieuwe inzichten belooft over Charles en diens wankele relatie met prinses Diana. En over de wankele relatie met zichzelf.

Advertisement - Continue Reading Below

Wapenfeit

Sally Bedell, de bestselling author in kwestie, doet een behoorlijk boek open over de prins en prinses. Over dat Charles al na twaalf dates op zijn knieën ging, al doende eigenlijk nog helemaal niet verliefd was op Diana, maar dat ze iemand was op wie-ie dat zou kunnen worden. Maar het gaat ook over Diana's dood, Charles' huwelijk met Camilla en zijn voorbereidingen om, op een dag, op het pluche van zijn moeder neer te strijken. Met vier jaar onderzoek en honderden interviews (met paleismedewerkers, voormalige vriendinnen, spirituele goeroes, en vele anderen) mag deze biografie alvast door voor enig in zijn soort.

Ideale context

Op het nachtkastje, voor het slapengaan.

Moraal van het verhaal

Bezint eer ge begint?